Rozpoczęcie Jubileuszu Roku Miłosierdzia

KatolickiObrazek_MBZaproszenie Metropolity Gdańskiego na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

Cały Kościół Powszechny rozpoczyna Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek bullą Misericordiae vultus (Oblicze Miłosierdzia). W najbliższy wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2015 r., Papież Franciszek otworzy Drzwi Święte w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie.

W naszej archidiecezji Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia rozpoczniemy otwarciem Drzwi Jubileuszowych (Bramy Miłosierdzia) w Bazylice Archikatedralnej w Oliwie w najbliższą III Niedzielę Adwentu, tj. 13 grudnia br. Uroczystości inaugurujące Rok Jubileuszowy rozpoczną się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 13.00 (transmitowaną przez TVP Polonia). Do udziału w tym szczególnym święcie wiary zapraszam wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, wszystkie osoby życia konsekrowanego i wiernych naszej Archidiecezji.

Niech temat Roku Jubileuszowego: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”(Łk 6,36) ubogaci nasze życie darem Łaski Bożej.

+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup
Metropolita Gdański

Komentarze

komentarze