Tydzień modlitw o powołania – 17-23 kwietnia

powolaniaW Niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia 2016 r., rozpoczął się w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku, w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, towarzyszy mu hasło „Powołani do Miłosierdzia”.

W swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania zatytułowanym: „Kościół matką powołań„, papież Franciszek zaprasza do refleksji nad rolą Kościoła w budzeniu, kształtowaniu i umacnianiu powołań. „Macierzyństwo Kościoła wyraża się w wytrwałej modlitwie o powołania oraz przez oddziaływanie wychowawcze i towarzyszenie tym, którzy odczuwają Boże powołanie… [oraz]nieustanne wspieranie tych, którzy poświęcili swoje życie, by służyć innym ludziom”.

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia podkreśla Ojciec Święty, że „Kościół jest domem miłosierdzia i ‚ziemią’, na której powołanie kiełkuje, wzrasta i przynosi owoc”.

Komentarze

komentarze