Ogłoszenia – 9 października 2016 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r. – XVI Dzień Papieski

  • Przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem: Bądźcie świadkami Miłosierdzia. W całej ojczyźnie w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas ministranci zbierają po Mszy świętej ofiary na ten cel.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w czwartek błogosławionego Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie Małgorzaty Marii Alacoque (jest to Dzień Edukacji Narodowej), w sobotę świętej Teresy od Jezusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe na godzinę 17:30, dla dzieci o godzinie 16:00. Dzisiaj Różaniec wyjątkowo o 14:15 połączony z comiesięcznym spotkaniem Żywego Różańca.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, „Rycerz Niepokalanej”, i nasz Parafialny Biuletyn.
  • We wtorek zapraszamy do kościoła na 19.00. na Eucharystię młodzież parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, a po niej na spotkanie w salce. Chcemy w ten sposób zainaugurować duszpasterstwo młodzieży przy naszej parafii.
  • Do piątkowego posprzątania kościoła bardzo proszę mieszkańców domu przy ul. Władysławowskiej 18-28 i Strażackiej.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze