Zaślubiny Polski z Morzem w Pucku | 10.02

W poniedziałek 10 lutego z okazji 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Farze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.

10 lutego w Pucku w związku ze 100-leciem Zaślubin Polski z Morzem odbędzie się szereg wydarzeń: o 9:30 przyjazd historycznego pociągu z Gdańska –inscenizacja i przejście na stary rynek, o 10:15 na starym rynku odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej Antoniego Miotka, puckiego działacza niepodległościowego. Uroczystego odsłonięcia dokonają prezydent RP Andrzej Duda oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.

O 12:30 w porcie rybackim koncert zespołu wokalnego Klubu marynarki Wojennej, od 13:00 uroczystości w porcie rybackim z aktem odnowienia Zaślubin Polski z Morzem.

Od 14:00 przy PZM Amex – inscenizacja historyczna, od 16:00 w MOKSiRZe wystawa Wiatr od Morza oraz promocja albumu profesora Cezarego Obracht-Prondzyńskiego i Krzysztofa Kordy.

O 17:15 w porcie rybackim spektakl na wodzie – LASEROWE STULECIE, a o 18:00 w hali POSM koncert Sławka Jaskułke – Inspiracje z Morza.

Komentarze

komentarze