Ogłoszenia – 11 listopada 2018 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2018 r.

Dzień Niepodległości

• W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada jutro wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników w czwartek wspomnienie dowolne św. Alberta Wielkiego, w piątek Matki Miłosierdzia, w sobotę świętej Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych
  • Zapraszam młodzież do udziału kolejnym w Wieczorze Modlitwy Młodych. Tym razem odbędzie się on w Gdyni Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjum, uczniów VII klasy i szkół średnich. Bliższe informacje na parafialnym Facebooku. Zapisy u mnie.
  • Caritas dziękuje za udział już trzecie półrocze w programie Rodzina Rodzinie. Nasza parafia objęła tą pomocą jedną rodzinę. Możemy to kontynuować. Kilka rodzin zdeklarowało kwotę 1200 na pół roku – od rodziny 300 złotych na pół roku, czyli 50 złotych miesięcznie. Całość pomocy półrocznej wynosi 3060 (510 na miesiąc). Na ten cel przeznaczona jest puszka pod chórem.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny. W nim podziękowanie ze strony Caritas za udział parafii w programie Rodzina Rodzinie.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary na rzecz budowy kościoła, jak i te związane z jego sprzątaniem.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik – proboszcz