Ogłoszenia – 11 marca 2018 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

  • Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Odczuwamy także radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  • W dniach 13, 14, 20, 21 marca 2018 biuro parafialne nieczynne. W razie potrzeby wezwania księdza do chorego prosimy o kontakt z księżmi z Władysławowa. Biuro parafialne będzie czynne w tych dwóch tygodniach w czwartek o stałej porze i dodatkowo w piątek od 15.15-16.00.
  • Dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W piątek zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godzinie 16, dla dorosłych o 17:30.
  • W piątek po Mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie w kościele dla wyjeżdżających na Warmię. Proszę o przyniesienie 100 złotych zaliczki.
  • Polecamy uwadze wiernych nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w które zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła.
  • W związku z organizacją festynu parafialnego w dniu 26 maja prosimy o przynoszenie fantów na loterię do biura parafialnego.
  • Ogłaszamy także dla dzieci konkurs na palmę, który rozstrzygniemy w niedzielę palmową na Mszy świętej o godzinie 10.30.
  • Kolekta w pierwszy dzień świąt wielkanocnych przeznaczona będzie w całości na rachunek zagrzanie kościoła. Jeśli będzie zimno, w czasie Świąt od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kościół będzie ogrzewany.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budowę kościoła. Trwają prace na chórze. Czekamy na wstawianie kolejnych drzwi do kościoła i okna na południowej ścianie. Zamówione zostały już okna na północną ścianę kościoła, poręcz na klatkę schodową na wieżę i podłoga do kaplicy za prezbiterium.

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze