Ogłoszenia – 22 lipca 2018 r.

XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

  • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii świętego Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto świętej Brygidy, we wtorek wspominamy Świętą Kingę Patronkę Samorządowców, w środę Świętego Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji już dzisiaj po mszy świętej przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze świętym Krzysztofem. Ponadto wspominamy w tygodniu w czwartek Świętych Joachima i Annę (odpust w Chałupach). Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (jest to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie. Są też do nabycia parafialne kalendarze za 20 złotych.
  • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach. Z tyłu kościoła są także wyłożone gazetki Miłujcie się. Można je wziąć za darmo do poczytania.
  • Przy świętym Antonim jest skarbonka. Można włączyć się jeszcze w program pomocy chrześcijanom w Aleppo Rodzina Rodzinie. Udało się naszej parafii przez rok wesprzeć jedną rodzinę. Program można dalej kontynuować. Potrzeba na stypendium półroczne 3500 złotych. Mamy na razie 2100 złotych. O programie można poczytać na naszej stronie internetowej parafii.
  • W tym tygodniu, jak i w sierpniu w dni powszednie są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. W czasie wakacji jest możliwość także zamówienia Mszy świętej gregoriańskiej. Msze święte zamawiamy w biurze parafialnym, dzisiaj na bieżący tydzień u o. Jordana w zakrystii.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku, pod koniec lipca i na początku sierpnia tym razem ksiądz proboszcz osobiście będzie roznosić po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na prace w kaplicy za prezbiterium – podłoga i okna, spłatę drzwi w kościele. W tygodniu położono poręcz na chórze i przywieziono okna do kaplicy za prezbiterium, które czekają na wstawienie. Dziś w Gościcinie ksiądz  proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła, za dwa tygodnie w parafii świętej Brygidy w Gdańsku. Tam trwa dokańczanie ołtarza bursztynowego. Ksiądz kanonik Ludwik Kowalski, budowniczy tego ołtarza i gospodarz bazyliki świętej Brygidy zwraca się z serdeczną prośbą. Jeśli ktoś by chciał mieć swój udział w budowie tego votum narodu w 100 – lecie odzyskania niepodległości może ofiarować bursztyn. Ksiądz proboszcz z Chłapowa zawiezie go 5 sierpnia do Gdańska. Bursztyn można przynosić do zakrystii, bądź biura parafialnego do 3 sierpnia. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze