Uroczystości rocznicowe Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu

46. rocznicy Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu

i 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13/16/17 grudnia 2016

Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji 46. rocznicy Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu oraz 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 13/16/17 grudnia br. w Gdańsku i Gdyni.

Program uroczystości

13 grudnia (wtorek) – Gdańsk

godz. 16:30 – Msza św. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

godz. 18:30 – Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Ofiar Stanu Wojennego w Gdańsku – Wały Jagiellońskie, Park im. M. Konopnickiej, naprzeciw Lotu

godz. 19:30 – Zapalenie światła wolności – pomnik Poległych Stoczniowców

16 grudnia (piątek) – Gdańsk

godz. 17:00 – Msza św. w intencji Ofiar Grudnia 1970 w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku. Przemarsz pod pomnik Poległych Stoczniowców; Apel Poległych; odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Czterech Ofiar Stanu Wojennego w Gdańsku; modlitwa; złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

17 grudnia (sobota) – Gdynia

godz. 6:00 – Modlitwa, Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 (przy przystanku kolejki SKM Gdynia Stocznia).

godz. 16:30 – Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Przemarsz pod pomnik na placu Wolnej Polski (przy Urzędzie Miasta); Apel Poległych i salwa honorowa; modlitwa; złożenie wieńców i kwiatów.

Foto: www.grudzien70.ipn.gov.pl