Ogłoszenia – 17 grudnia 2017 r.

III Niedziela Adwentu – Nie­dziela Gaudete

• Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej we wtorek i środę 15 minut przed Mszą świętą ranną i wieczorną oraz 21.12 (czwartek) od 16-18. W czwartek w tych godzinach będą zaproszeni kapłani.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, w zakrystii ostatnie świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom” i opłatek.
  • W przyszłą niedzielę Wigilia. Msze święte z liturgią IV niedzieli adwentu o godzinie 8.00 i 10.30. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00. Msza święta wigilijna przynależna do Uroczystości Bożego Narodzenia o godzinie 21.00. O północy Pasterka. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Msze święte jak w każdą niedzielę. Udział w Mszy świętej wigilijnej i Pasterce nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej w dniu 24 XII. Taca z Pasterki tradycyjnie jest przeznaczona na Dom Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie
  • W minioną niedzielę podczas XVIII Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy na ten cel 534 złotych. Dziękuję tym, którzy składanymi ofiarami w się w tę zbiórkę włączyli. Dziękuję za ofiary złożone przy opłatku.
  • Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia. Podobnie, jak w zeszłym roku na 6 stycznia planowane jest rodzinne kolędowanie.
  • W oktawie Bożego Narodzenia biuro parafialne nieczynne.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy Romana Plinskiego, l. 50 z ul. Zagrodowej.

Zapraszając do dobrego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzymy wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Ks. Sławomir Skoblik